Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları: MEB sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, tercih başvuruları derken sıra atama sonuçlarına geldi. Elektronik ortamında 20 tercih yapan adaylarda atama sonuçları heyecanı bugün bitiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) atama sonuçlarını bugün yani 23 Temmuz’da resmi internet sitesi üzerinden açıklayacak.

BİNLERCE ADAY ATAMA SONUÇLARINI BEKLİYOR

MEB’in sözleşmeli öğretmenlik için açtığı başvurular yoğun ilgi gördü. 3 bin 806 kontenjan ayrılan sınıf öğretmenliğine 9 bin 567 kişi başvurdu. 1907 kontenjan verilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 5 bin 115 aday başvuru yaptı. İlköğretim matematik öğretmenliğine 1453 kontenjan ayrılırken, başvuru 3 bin 437 oldu.

Fen bilimleri-fen ve teknoloji öğretmenliğine 2 bin 925 kişi başvururken, kontenjan 1095’ti. 1450 kontenjan ayrılan Türkçe öğretmenliğine 3 bin 914; 2 bin 2 kontenjana sahip İngilizce öğretmenliğine 4 bin 307; 1676 kontenjan ayrılan okul öncesi öğretmenliğine 4 bin 575; 673 kontenjana sahip beden eğitimi öğretmenliğine ise 1848 kişi başvurdu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE İŞ YAPAR?

Sözleşmeli öğretmenler, kadrolu öğretmenlerin yaptığı gibi;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışırlar,
Kadrolu öğretmenler hangi yetkilere sahipse, sözleşmeli öğretmenler de aynı yetkilere sahiptirler,
Yetkili oldukları dersi anlatıp öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçecek sınavlar yaparlar.

İLGİLİ HABERÜcretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik için gerekli belgeler...Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik için gerekli belgeler…İLGİLİ HABER2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar?2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir