Kılıçdaroğlu, Eskişehirli kadınları makamında ağırladı

Eskişehirli kadınlar, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Kültür Turları kapsamında TBMM’yi ziyaret etti. Kadınları makamında ağırlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Eskişehirli kadınlara, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü de eşlik edildi.

ANADOLU KADININA GÜVENİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı kadın erkek omuz omuza verilen bir mücadele olduğunu hatırlatarak, “Cumhuriyetimiz de aynı zamanda bir büyük kadın devrimidir. Siz kadınlar o günden bu yana her zaman ülkenin geleceğinde söz sahibi oldunuz. Bundan sonra da gelecek kuşakların huzurlu, müreffeh, barış içinde bir Türkiye’de Atatürkçü, bilimden akıldan yana gençler olarak yetiştirilmesinde yine siz Anadolu kadınlarına büyük sorumluluk düşüyor” dedi.

kkorta“HİÇ UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN”

İşsizlik ve yoksulluk konusuna da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, her anne evladının en iyi koşullarda okumasını, yetişmesini, yaşamasını ister diyerek “Bu yüzden ekonomideki kötü gidişattan en çok etkilenen, krizi en derin yaşayan sizlersiniz. En kaygılanan da sizlersiniz. Ama hiç umutsuzluğa kapılmayın, ülkeyi bu kötü gidişattan hep birlikte kurtaracağız. Ülkemizi huzura, refaha hep birlikte kavuşturacağız. Bu mücadelede kadınların rolü büyük. Bu ağır sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğinize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir