Rekor kırıldı! Yaşayan bir sanatçının en pahalı sanat eseri

Hockney’nin ‘Bir sanatçının portresi-İki figürlü havuz’ (Portrait of an Artist – Pool with Two Figures) adlı eserine satışa çıkarılmadan 80 milyon dolarlık bir değer biçiliyordu.

Ancak eserin 70 milyon dolara çıkmasıyla beraber iki kararlı alıcının birbiriyle yarıştığı görüldü.

Daha önce yaşayan bir sanatçıya ait en pahalı sanat eseri rekorunu Jeff Koons’un Balloon Dog adlı heykeli elinde bulundurmaktaydı. Bu sanat eseri 2013 yılında 58.4 milyon dolara satılmıştı.

David Hockney.

David Hockney.

Hockney’nin bir önceki müzayede rekoru ise 28.4 milyon dolardı.

81 yaşındaki Hockney’nin en ünlü eserlerinden biri olan bu resmin İngiliz milyarder Joe Lewis’in himayesinde olduğu düşünülüyordu.

Christie’s ne satıcının ne de telefonla açık artırmaya katılan alıcının ismini açıklamadı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir