Borçları ödemek için belediyenin mülklerini satacaklar

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında konuşma yapan Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır, atıl durumdaki taşınmazlar satılarak borçların bir kısmının kapatılacağını söyledi.

Samsun Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakı

Samsun Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan meclis başkan vekili Turan Çakır, atıl durumda bulunan taşınmazların tekrar ihaleye çıkarılacağını dile getirdi.
Kentin çeşitli yerlerinde belediyeye ait ekonomik değeri yüksek yerler olduğunu dile getiren Çakır, “Şehrin çeşitli yerlerinde belediyemize ait ekonomik değeri yüksek olan yerler var. Daha önce bunları ihale ile satışa çıkarmıştık fakat talep olmayınca fiyatlarında biraz indirim yaptık. Ben buradan Samsun’da ve Samsun dışındaki yatırımcılara bu ihalelere girmeye davet ediyorum. İhaleyle bu yerler satılacak. İhale şartlarına uygun bir şekilde en yüksek rakamı verene biz bu yerleri vereceğiz. Atıl durumda olan mülklerimizi istediğimiz şartlarda istediğimiz rakamlara satılırsa biz bunları yatırıma çevirmeye çalışacağız. Bir kısmı ile belki borcumuzu kapatırız ama bir kısmıyla da şehrimizde ihtiyaç olan alt yapı üst yapı ve farklı ihtiyaçlar için kullanacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir