Ghosn, Aralık ayının sonuna kadar tutuklu kalacak!

22 günlük tutukluğun sonucunda, Ghosn yeni iddianameyle 30 Aralık tarihine kadar tutuklu olarak kalacak. Nissan ve Ghosn aleyhindeki suçlamalar ise mali evraklar üzerindeki usulsüz değişiklikler ve maaşını düşük seviyede göstermesi yönünde. Tüm bu yaşananların sonucunda ise Nissan hisseleri yüzde 2.9 oranında azaldı.

shutterstock_192868322

Eski Nissan yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesine yakın bir danışman olan Greg Kelly, Ghosn’un son üç mali yıl yani Mart 2018’e kadar olan 38 milyon doları reddettiği iddiasıyla suçlanıyor. 19 Kasım’da yapılan tutuklanma da ise Kelly’nin yardımı vardı ve mali tablolardaki Ghosn ödemelerinin düşürüldüğü iddia edilmişti. Şirket(Nissan) içinde yapılan soruşturma da ise Ghosn’un şirket fonlarını kişisel olarak kullandığı iddia edilmişti.

shutterstock_491613892

Ghosn’un toplamda dokuz yıllık bir süre zarfında 9 milyar euroluk ertelenmiş bir maaş ödemesi gerçekleştiğinden şüpheleniyor. Eğer bu iddialarla birlikte suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis cezasının yanında 10 milyar euroluk bir ceza kesilebilir. Ayrıca Nissan da 700 milyon Japon Yeni para cezasıyla karşılaşabilir. Ghosn’un avukatı olan Motonari Otsuru ise bir görüş bildirmedi. Ancak Ghosn’un Tokyo savcılarına göre olan mali belgelerdeki usulsüzlüğünü yalanladı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir