Dolandırıcıların yeni hedefi işsizler

Denizli’de yaşayan 23 yaşındaki Oktay Ç. iş bulmak umuduyla sosyal medyadan iş ilanlarına bakarken İstanbul’da bir firmanın şoför aradığını gördü. İstanbul’da iş bulduğu sevinciyle Oktay Ç. Denizli’den 15 Ocak günü yola çıktı.

Denizli'den, İstanbul'a "İş bulma sevinciyle" gelen Oktay Ç. hayatının şokunu yaşadı.

Denizli’den, İstanbul’a “İş bulma sevinciyle” gelen Oktay Ç. hayatının şokunu yaşadı.

‘ARABA KİRALAMAN LAZIM’ DEDİLER

İstanbul’da sözde firma temsilcileri, Oktay Ç.’ye “Şoförlük dereceni bilmiyoruz o yüzden senin araba kiralaman lazım” diyerek Atatürk Havalimanı’nda bulunan bir araba kiralama firmasına yönlendirdiler.

Oktay Ç. de 2 günlüğüne 500 TL karşılığında araç kiralayarak istenilen yere gitti. Ancak sözde iş verenler genç adamın kiraladığı araca GPS ve kamera takacaklarını söyleyip, aracı ondan aldılar. Ertesi gün Oktay Ç.’yi arayan şahıslar, otomobili Silivri’de teslim edeceklerini söylediler. Şüphelenen Oktaç Ç. de durumu polise bildirdi. Polis ekipleri ile randevu verilen Silivri’deki yere giden Oktay Ç. karşısında kimseyi bulamadı.

“ŞOFÖRLÜĞÜMÜ TEST EDECEKLERDİ”

Umutlarıyla oynanan genç adam, dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu. Oktay Ç. yaşadıklarını ise şöyle anlattı; “Bana şoförlüğümü test edeceklerini söylediler. Araç kiraladım. GPS ve kamera takacağız diyerek benden aracı alıp beni otele bıraktılar. Sonra ne arayan oldu ne de aracı getiren. Beni dolandıranlardan şikayetçiyim”

MOBESE KAYITLARI İNCELENİYOR

Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatarak MOBESE kameralarını inceleme altına aldı.

._sms-container { width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container p { font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container:before { display: inline-block; vertical-align: middle; content: “29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir