ABD’li bakandan skandal Türkiye paylaşımı!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Twitter hesabı üzerinden Venezuela’da Guaido’yu destekleyen ve karşı olan ülkelerin gösterildiği bir dünya haritası paylaştı.

Pompeo’nun twitter’dan paylaştığı mesaj.

Paylaşımda, “Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanıyarak Venezuela halkını destekleyen Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ı takdir ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Pompeo’nun paylaşımı Venezuela gündemli olsa da, haritada yer alan Türkiye bölümünde bir skandala imza atıldı.

Haritada, Türkiye’nin ortasından çizilmiş bir sınır çizgisiyle ikiye ayrıldığı görülüyor. Sosyal medyada çok sayıda tepkiyle karşılanan harita için Pompeo’dan veya ABD resmi makamlarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

._sms-container { width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container p { font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container:before { display: inline-block; vertical-align: middle; content: “29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir